Обласний семінар - практикум з болгарської мови та літератури

 

           26 жовтня 2017 року Одеським обласним інститутом удосконалення вчителів спільно з відділом освіти Тарутинської районної державної адміністрації на базі Виноградівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» Тарутинського району було проведено обласний семінар-практикум для вчителів болгарської мови та літератури на тему «Використання інноваційних технологій як спосіб розвитку творчих компетентностей учнів на уроках болгарської мови та літератури».

          Під час вступної промови Бузіян Н.С., методист з болгарської мови та літератури НМЛ мов та літератур національних меншин, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти ООІУВ, означила основні завдання, які стоять перед вчителями болгарської мови та літератури в умовах реалізації Концепції Нової української школи.

            В ході семінару директор Виноградівського НВК Куруч М.М. презентувала роботу навчального закладу школи, для якої розвиток творчих здібностей учнів є одним із провідних напрямків діяльності. Начальник відділу освіти Тарутинської РДА Паулєско М.Г. інформував учасників семінару про розвиток освіти в Тарутинському районі в умовах реалізації Нової української школи, акцентуючи увагу на досягненнях учителів та учнів району.

         Під час практичної частини Бузіян Н.С. презентувала розгляд питання «Інтерактивні методи навчання на уроках болгарської мови та літератури», творчі вчителі болгарської мови та літератури  Виноградівського НВК  Маслініков П.П., Кічук В.А., Чебан О.В., Коваржик Н.П. представили під час проведення відкритих уроків, педагогічної майстерні та майстер-класу свій досвід реалізації особистісно-зорієнтованого та компетентнісного підходів навчання як чинників розвитку творчих здібностей учнів на уроках і в позаурочний час.

         У рамках семінару учасникам була представлена  вистава, як одна із форм залучення учнів до творчої діяльності через урахування їх інтересів, мотивів, системи цінностей. Авторська літературно-музична композиція Кічук В.А. «29 октомври – Ден на бесарабските българи» стала яскравим зразком того, як вмотивований вчитель може стимулювати розвиток здібностей кожного учня.

На завершення семінару-практикуму учасниками були розроблені методичні рекомендації відповідно до теми заходу: «Використання інноваційних технологій як спосіб розвитку творчих компетентностей учнів на уроках болгарської мови та літератури».