Районний семінар - практикум для вчителів географії

      15.12.2017 року  на базі Виноградівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. - д/з»  відбувся семінар-практикум вчителів географії на тему «Формування ключових компетентностей та активізація  пізнавальної діяльності  на уроках географії».

     В роботі семінару взяли участь  вчителі з 25 навчальних закладів району.

Біля школи  учасників семінару радо зустріла адміністрація навчального закладу  Виноградівського НВК. Під час знайомства зі школою  була представлена презентація   про роботу  закладу. Директор школи Куруч М.М.  та заступник директора Зотова І.П. ознайомили вчителів району з системою та пріоритетними напрямками роботи навчально-виховного комплексу. Методист РМК Авілко Т.Г.  ознайомила учасників з програмою семінару .

    Географи району  відвідали  урок - дослідження з географії вчителя І категорії Каражеляскової О. Л. на тему «Географія світового транспорту. Зовнішні економічні зв’язки. Міжнародний туризм» у 10 класі. Урок  пройшов  на  одному  диханні. Учні під час  уроку були  активні, давали правильні відповіді на  запитання вчителя, добре працювали з підручником, атласом, картою, підготували  цікаві  інформаційні презентації  з теми. Слід зазначити, що  раніше ця тема викладалася протягом  трьох уроків, а за  оновленою програмою - це один урок. Темп уроку був швидкий,  але учні встигли опрацювати багато матеріалу з теми. Вчитель  і   учні вправно впоралися з вивченням даної теми.

      Після відкритого уроку Олена Леонідівна  продовжила роботу семінару проведенням для вчителів району  майстер-класу на тему «Квест як засіб розвитку  самоосвітньої компетентності та пізнавальної  діяльності учнів з географії». І вчителі поринули у подорож-квест «Африка - улюблениця сонця». Педагоги  розділилися  на дві команди  та із зацікавленістю  працювали над пошуком  правильних  відповідей  на різні  запитання щодо даної теми. Вчителі, як і учні, жваво знаходили  відповіді, користуючись географічним знаряддям. Всім учасникам семінару сподобалась дана форма проведення заходу.

    По закінченню квеста, Нєдова Є.Г. , вчитель географії Ярівського НВК  провела практикум з розв’язування географічних задач  на уроках. Євдокія Георгіївна  ознайомила   вчителів з різними типами задач за темами у кожному класі, також були представлені та розв’язані задачі, що найчастіше зустрічаються під час складання ЗНО та ДПА.

     Наприкінці семінару–практикуму відбувся круглий стіл з теми  «Компетентнісний  підхід до навчання учнів - стратегічний  орієнтир освіти», де методист РМК  Авілко Т.Г.  звернула увагу  на формування компетентностей  та використання наскрізних ліній  за новим Державним стандартом на  уроках географії та в позаурочний час. Вчителі взяли активну участь в обговоренні цього питання.